Nadchodzą zmiany w assistance

PZU Październikowa obniżka ceny OC i AC podobno przynosi rezultaty

-Wdrożymy nowe rozwiązanie biznesowe dotyczące komunikacyjnego assistance w I kwartale przyszłego roku – stwierdził Rafał Stankiewicz, członek zarządu PZU w rozmowie z, „Parkietem”.

Stankiewicz nie chciał jednak zdradzie szczegółów. Wiadomo jedynie, że w pierwszej połowie tego roku zarząd PZU rozważał zakup własnej floty pojazdów holowniczych bądź zakup spółki PZM AutoTour. Pod koniec czerwca został nawet powołany zespół ekspertów, którzy mieli zdecydować o kierunku rozwoju usług assistance.

Z nieoficjalnych informacji „Parkietu” wynika, że po dokonaniu due diligence w firmie AutoTour władze ubezpieczyciela zrezygnowały z akwizycji.

Prawdopodobne jest więc, że PZU zdecyduje się na budowę własnej floty. Ubezpieczyciel potrzebuje – według szacunków ekspertów – około 1000 holowników. Kosztowałyby około 150 min zł (jeden to wydatek rzędu 100-200 tys. zł).

Od początku października PZU obniżyło ceny pakietów OC i AC nawet do 30 proc. Jakie są efekty promocji? – Wygląda na to, że akcja przynosi efekty. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć na początku stycznia -powiedział Witold Jaworski, członek zarządu PZU.
Przez trzy kwartały PZU zebrało 6,4 mld zł składek

Parkiet

Komentarze

Skomentuj