Pożyczanie w nowoczesnym stylu

Polish money. Clipping path included.Pożyczanie pieniędzy ma bardzo długą historię i niewątpliwie można stwierdzić, że nowe tysiąclecie także zaczęło się od wielkiego wybuchu kredytowej gorączki.

Banki komercyjne zaczęły bowiem rozpieszczać swoich klientów, nawet tych bez większego zaplecza finansowego, do granic możliwości, oferując im, obok drogich kredytów hipotecznych czy samochodowych, także ubezpieczenia, lokaty, karty debetowe i kredytowe. Posiadanie kilku pożyczek na raz stało się czymś absolutnie naturalnym dla ludzi, którzy co miesiąc otrzymują sowitą pensję.

Niestety, początek XXI wieku to wielki kryzys ekonomiczny, którego efektem było bankructwo wielu gospodarek świata, a ostatecznie także upadek najpotężniejszych komercyjnych banków USA i niektórych w Europie. Dzisiaj nikt nie wątpi w to, że banki wyciągnęły wnioski z recesji i nie przyznają kredytów tak masowo, jak miało to miejsce jeszcze dekadę temu. Nawet regularne przychody na konto często nie są w stanie przekonać analityka bankowego do przyznania pożyczki. W efekcie banki zaczęły być postrzegane jako miejsca ekskluzywne, zarezerwowane wyłącznie dla wielkiego biznesu i bardzo zamożnych ludzi. Ci średnio zarabiający muszą więc szukać nowych organizacji i instytucji, jak vivus.pl, które byłyby skore udzielić im kredytu bez zbędnego weryfikowania.

Dzisiaj na rynku takich firm stale przybywa. Nie brakuje inwestorów, którzy pragną powtórzyć ogromny sukces vivus.pl, czyli jednej z instytucji oferujących kredyty tego rodzaju. Dzisiaj pożyczka online nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla banków elektronicznych. Oczywiście każdy posiadacz bankowego konta może się zalogować do portalu internetowego i tam, za pomocą swoich elektronicznych podpisów, składać wnioski i podpisywać umowy – wciąż jednak niezbędne jest przygotowanie dokumentacji, spełnienie formalności, a następnie odczekanie kilku dni.

Firmy pozabankowe (takie, jak wspomniany już vivus.pl) świadczące pożyczki online zdają sobie doskonale sprawę z tego, że człowiek używający Internetu oczekuje odpowiedzi niemal natychmiastowej. I większość z tych pożyczkodawców jest w stanie taką decyzję wydać w dosłownie kilka minut. Po upływie piętnastu minut można cieszyć się gotówką na koncie.

Komentarze

Skomentuj