Kiedy warto wziąć pożyczkę?

pozyczkaPożyczka, szczególnie ta oferowana przez instytucje pozabankowe, zyskuje coraz większą  popularność. A to za sprawą dogodnych warunków, które oferują firmy pożyczkowe – złożenie wniosku przez Internet zajmuje tylko kilka minut i obejmuje wprowadzenie jedynie podstawowych danych – tych, które zawarte są w dowodzie osobistym. A co najważniejsze, już po kilku minutach pożyczona kwota pojawia się na naszym koncie!

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie zobowiązanie krótkoterminowe. Mimo, że warunki poboru pożyczki są atrakcyjne, sprawdźmy, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, a w jakich sytuacjach lepiej się ich wystrzegać.

1) Opłacenie edukacji

Obecne czasy wymuszają na większości z nas poszerzanie wiedzy i rozwijanie swoich kompetencji. Edukacja taka bywa nieraz bardzo kosztowna. Tablety, kursy językowe, szkolenia branżowe, czy materiały edukacyjne – wszystko to kosztuje niemało i potrafi mocno nadszarpnąć budżet, zarówno studenta, jak i osoby pracującej. Dlatego też, aby sprostać takim wydatkom, można wesprzeć się pożyczką. Wiadomo bowiem, że dobra edukacja jest podstawą sukcesu, a każda jej forma w przyszłości zaowocuje.

2) Sfinansowanie urlopu

Pożyczanie pieniędzy na wyjazdy wakacyjno-urlopowe jest powszechne. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza, że każdy zasługuje na urlop obfitujący w odpoczynek z dala od miejsca zamieszkania. Aby jednak oderwać się od zgiełku miasta, w którym pracujemy i żyjemy, potrzebujemy większych środków finansowych. Nie powinniśmy wahać się przed pobraniem pożyczki na taki cel – relaks za wysoką cenę ma sens, bo zregenerujemy siły w komfortowych warunkach, a co za tym idzie, powrócimy do pracy w pełni sił i zaangażowania. A to często procentuje… podwyżką! Potraktujmy więc taką pożyczkę jako inwestycję na przyszłość.

3) Potrzeby dla domu

Pożyczka stanowi też często ostatnią „deskę ratunku” w przypadku niespodziewanych awarii w domu. Awaria ogrzewania zimą, uszkodzony dach, a może zepsuty piekarnik? W skali domowych obowiązków takie rzeczy wybijają z rytmu nie tylko gospodarzy domu, ale i wszystkich jego mieszkańców. Dlatego, kiedy czujemy, że nasz miesięczny budżet nie zezwala na naprawienie usterki, wybierzmy pożyczkę. Dzięki temu zniwelujemy skutki domowej sytuacji kryzysowej, a samą pożyczkę spłacimy w dogodnym terminie.

Pożyczka – kiedy się wstrzymać?

Mimo licznych atutów pożyczek pozabankowych, dobrze jest zachować zdrowy rozsądek wybierając takie zobowiązania. Jak wiadomo, gdy chodzi o pieniądze, nie należy nigdy decydować pochopnie. Taka przestroga jest niezwykle istotna w przypadku osób już zadłużonych, które często borykają się z destabilizacją finansową – w takich okolicznościach odradza się branie pożyczki. Szczególnie dotyczy to osób, które wpadły w spiralę kredytową. Warto zwrócić także uwagę na to, że pożyczka często jest ostatecznym rozwiązaniem – jeśli mamy oszczędności uzbierane już na dany cel – nie wahajmy się z nich skorzystać.

Artykuł przygotowany we współpracy z Pozyczkomat.pl – ekspertami od szybkich pożyczek

Komentarze

Skomentuj