Lombard samochodowy – sposób na szybką gotówkę.

Polish money. Clipping path included.Jeżeli rzeczywiście pilnie potrzebujesz zastrzyku większej gotówki, a banki nie mogą nic Ci zaoferować jedyną opcją pozyskania pieniędzy może okazać się lombard. W lombardzie zastawisz niemalże wszystko, co ma jakąś wartość: biżuterię, elektronikę, narzędzia albo samochód. Jeśli jednak chodzi o auto możesz skorzystać z czegoś nieco innego – pożyczki pod zastaw karty pojazdu.

Działa to jak lombard samochodowy, ale taki, w którym nie zostawiasz auta. Jedynym zastawem jest czerwona książeczka z Twoim nazwiskiem potwierdzająca prawo własności pojazdu. Jest to atrakcyjna alternatywa dla kogoś, kto przyciśnięty okolicznościami gotów byłby oddać swój samochód na parking strzeżony.

Bez BIK i KRD

Pożyczka pod zastaw karty pojazdu działa prawie tak jak lombard. Podstawowym kryterium przyznania pożyczki jest jakość zabezpieczenia i pełna jego własność. Historia kredytowa, dochody wpisy w Biurze Informacji Kredytowej lub Krajowym Rejestrze Długów mają znaczenie marginalne. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu, auto nie ma obciążeń finansowych np. kredytów albo leasingów, jest w dobrym stanie technicznym i posiada aktualne badania diagnostyczne otrzymanie pożyczki to praktycznie kwestia złożenia wniosku.

Do 50% wartości

Pożyczki pod zastaw karty pojazdu udzielane są do 50% wartości zabezpieczenia. Pod uwagę jest brany rocznik, przebieg i stopień zużycia pojazdu. O wycenie decyduje osoba udzielająca pożyczki, więc zawsze jest to kwestia wizyty na miejscu i oceny stanu technicznego samochodu.

Tylko pełny właściciel

Pożyczka może być udzielona osobie, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu jako właściciel. Jeżeli występuje współwłaściciel – jego zgoda i obecność przy zawieraniu umowy będzie niezbędna.

Korzyści

Podstawową korzyścią pożyczki pod zastaw karty pojazdu jest to, że faktycznie jest to pożyczka pod zastaw bazująca głównie na wycenie zabezpieczenia, a z drugiej strony nie wymaga oddawania samochodu. W trakcie spłaty można nim nadal jeździć i załatwiać bieżące sprawy. Jest to ewidentnie atrakcyjna alternatywa dla lombardu.

 

Komentarze

1 komentarz to “Lombard samochodowy – sposób na szybką gotówkę.”

  1. jasio on 5 grudnia, 2013 6:56 pm

    Jestem zainteresowany.

Skomentuj